1. Lépés: A megfelelő távcső.
Ne vegyél rögtön kétmillióért hatalmas Newton távcsöveket! Valami olcsóbbat, kérdezz meg valaki hozzáértőt! Én (ugyan nem vagyok szakértő) erősen ajánlom a Celestron Powereeker 70 EQ-t. Kezdőknek ez tökéletes. Amúgy max. 175-szörös nagyítása van. Az elég sok. Figyelem! A finommozgatás nagyon fontos.
2. Lépés: kiegészítők
Ami nagyon fontos egy kezdő számára, az a holdszűrő. Szűrő nélkül csak egy sárgán világító pacsnit látsz. Powerseeker 70 EQ-hoz 10x10-es méret kell. Hasznos lehet a napfényszűrő, hogy nappal is használhasd távcsövedet! Ami még elengedhetetlen, az a csillagászati évkönyv. Ebben benne vannak az egész évi események pl.: mikor hol lesz egy-egy bolygó és mennyire jól látható.
A kiegészítőkhöz ajánlom a Makszotuvot.
3. Lépés: Mit nézzek az égen?
Közeli égitesteket. A csillagászat nem a csillagokról szól. A csillag csak egy pötty. Viszont csillagon kell belőni a kistávcsövet. A hold nagyon látványos és könnyű is megtalálni. A Vénuszt szintén elég könnyű megtalálni. Ha találsz egy bolygót, az mindig hatalmas élmény. A két leglátványosabb bolygó szerintem a Szaturnusz és a Ceres. A felsorolt égitestekről mind olvashatsz a blogomon.